• 31 liepos, 2023

Piktžolės tarp trinkelių: kokie galimi jų šalinimo būdai?

Piktžolės tarp trinkelių: kokie galimi jų šalinimo būdai? Trinkelių grindiniai vis dar yra vienas iš populiariausių pasirinkimų tiek individualių namų kiemų takams, automobilių aikštelėms, tiek viešosioms ar kitos paskirties zonoms.…

Skaityti plačiau
  • 19 liepos, 2023

Dilgėlių trąšos: gamyba ir nauda augalams

Dilgėlių trąšos: gamyba ir nauda augalams Tiek patyrę augintojai, tiek ir mėgėjai, net kurie apie augalus dar tik renka savo žinių bagažą, žino, kad daržo, sodo, gėlynų ar kitus augalus…

Skaityti plačiau
  • 5 balandžio, 2023

Mikorizė ir mikoriziniai grybai: nauda ir kiti ypatumai auginimo kontekste

Mikorizė ir mikoriziniai grybai: nauda ir kiti ypatumai auginimo kontekste Populiarėjant ekologijos idėjoms augintojai ieško tvarių ir natūralių priemonių augalų vystymuisi gerinti. Bet tiesą sakant, palyginti nedaug kas žino apie…

Skaityti plačiau
  • 14 kovo, 2023

Sodo genėjimas – kaip šakas pjauti lengviau?

Sodo genėjimas – kaip šakas pjauti lengviau? Kartais girdžiu iš sodininkų nusiskundimus dėl sugedusiu sodo sekatorių: “Nusipirkau rodos gerą, gan brangų sekatorių, bet pasirodo ir jis nepakankamai tvirtas” 🙁 🙁…

Skaityti plačiau
  • 12 liepos, 2022

Kokomikozė – vyšnių ir kitų kaulavaisių liga

Kokomikozė – vyšnių ir kitų kaulavaisių liga Kokomikozė puola visus kaulavaisius augalus: vyšnias, trešnes, slyvas, abrikosus, ievas. Tačiau daugiausiai nuo šios grybinės ligos kenčia vyšnios. Kuom pavojinga? Pažeisti, per anksti…

Skaityti plačiau
  • 19 birželio, 2022

Amarai – kada ir kuo purkšti?

Amarai – kada ir kuo purkšti? Amarai nesunaikina augalo visiškai, bet nualina, deformuoja, ir svarbiausia – drastiškai mažina derlių. Jie puola daugelį sodo ir daržo augalų: obelis, trešnes, slyvas, vyšnias,…

Skaityti plačiau
  • 3 gegužės, 2022

Vaismedžių skiepijimas

Vaismedžių skiepijimas – kada? Vieno medžių skiepijimo laiko nėra, nes skiepyti galime ir pavasarį, ir vasarą, ir net žiemą. Vienintelis metų laikas, kai skiepų nedarome – ruduo. Skiepijimas žiemą Žiemą…

Skaityti plačiau
  • 27 kovo, 2022

Sodo purškimas pavasarį

Profilaktinis sodo purškimas pavasarį karbamidu ir vario sulfatu. Atėjo pavasaris, o kartu ateina ir šiluma. Šylant orams aktyvuojasi kenkėjai ir ligos. Kaip nuo jų apsaugoti mūsų sodą? Atsakymas yra labai…

Skaityti plačiau
  • 23 kovo, 2022

Kriaušių genėjimas: kaip sumažinti jų aukštį?

Kaip genėti kriaušes? Kriaušių genėjimas – svarbus darbas sode. Kriaušė augus sodo medis. Ypač jei jis įskiepytas į aukštaūgį poskiepį – miškinę kriaušę (P. Pyraster). Viena svarbiausių kriaušių genėjimo priežasčių…

Skaityti plačiau
  • 5 kovo, 2022

Kaip genėti hortenzijas

Kaip genėti hortenzijas? Hortenzija yra gan nereiklus augalas. Tačiau tam, kad ji žydėtų puošniai, vis dėl to reikia skirti jai šiek tiek laiko. Šitoje vietoje svarbiausia – genėjimas.  Kam genėti hortenziją?…

Skaityti plačiau