kaip geneti hortenzijas

Kaip genėti hortenzijas?

Hortenzija yra gan nereiklus augalas. Tačiau tam, kad ji žydėtų puošniai, vis dėl to reikia skirti jai šiek tiek laiko. Šitoje vietoje svarbiausia – genėjimas. 

Kam genėti hortenziją?

Jeigu genėsite hortenzijas kasmet – tai kasmet turėsite stambius, puošniai atrodančius žiedynus. Jeigu to nedaryti – žiedynai bus smulkesni.

Genėti galima vėlai rudenį arba anksti pavasarį. Aš asmeniškai visada palieku tą darbą pavasariui, nes hortenzijų stambūs žiedynai labai dekoratyviai atrodo ir žiema. Tuos nuostabius išdžiuvusius žiedynus jus galite panaudoti namų dekoravimui.

Šluotelinė hortenzija žiema

Šluotelinės hortenzijos genėjimas

Kasmet: Kuo trumpiau kerpame praeitų metų ūglius, tuo stambesni bus žiedai. Aš palieku tik 2 pumpurus ant kiekvieno ūglio. Jei paliksite daugiau pumpurų, nieko blogo neatsitiks, tiesiog žiedų bus daugiau, bet jie bus smulkesni. 

Karta per 2-3 metus: Sanitarinis genėjimas. Išpjauname senas, pažeistas ir jau nebeaugančias šakas. 

Žiūrėkite video Kaip genėti hortenzijas:

Šviesiosios hortenzijos genėjimas

Šviesiąją hortenziją  kasmet tiesiog nupjauname virš žemės paliekant 10-20 cm stiebus.

Stambialapės hortenzijos genėjimas

Būkite atsargūs su stambialape hortenzija, nes neteisingai nugenėjus tiesiog nepamatysite žiedų, nes skirtingai nuo šluotelinių hortenzijų ji žydi ant praeitų metų ūglių. 

Viskas, ko reikia stambialapėi hortenzijai – tai senų žiedynų šalinimas. Netrumpinkit ūglių! Išpjaukite tik pažeistus ir išdžiuvusius. Taip pat pašalinkite šakas, kurios auga i vidų arba persipina su kitom. 

Laipiojančios hortenzijos genėjimo nereikalauja. Šaliname tik senas ar nudžiuvusias šakas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *