Priemonės nuo šliužų

 • Natūrali priemonė nuo šliužų ir sraigių Neem-Dunger, 2L

  14.95

  Du viename: Natūrali apsauga nuo sraigių, šliužų ir kitų kenkėjų ir Bio-organinės trąšos viename Jūsų sodui ir daržui.
  Talpa: 2L apie 1.5 kg.

  Į krepšelį
 • Spąstai šliužams Slug X

  9.00

  Pašalinkite didžiausius sodininkų priešus – šliužus ir sraiges su spąstais šliužams Slug X. Pritraukite šliužus ir sraiges, naudodami alų kaip masalą. Įpylus alų į spąstų vidų kaupiasi stiprus kvapas taip įviliodamas šliužus ir sraiges į vidų. Patekę į vidų, jie dezorientuojasi ir negali išeiti. „Slug X“ sudaro pagrindas su trimis šulinėliais ir keturiomis prieigos angomis. Sandariai priglundantis dangtelis užtikrina, kad alaus garai greitai susidarytų ir pritrauktų šliužus/sraiges. Skirtingai nuo daugelio kitų rinkoje esančių šliužų gaudyklių, skirtų pusiau užkasti, Slug X yra visiškai nešiojamas ir gali būti perkeltas iš vienos vietos į kitą. Spąstai yra veiksmingi naudojant sode, darže, terasose. Taip pat svarbu pabrėžti, kad skirtingai nuo daugelio kitų šliužų kontrolės metodų, tokių kaip granulės, Slug X nenaudoja nuodų. Apsinuodijusius šliužus dažnai minta paukščiai ir ežiai. Slug X nepadarys žalos kitiems laukiniams gyvūnams.

  Į krepšelį
 • Win Slug šliužų gaudyklė, 2 vnt.

  4.59

  Gaudyklė padės apsaugoti Jūsų augalus nuo šliužų ir sraigių. Saugi naminiams ir laukiniams gyvūnams, tinka ūkininkavimui be pesticidų. Gaudyklės dizainas nepastebimai ir estetiškai įsilies į Jūsų sodo, daržo aplinką.

  Daugiau

Priemonės nuo šliužų

Šylantis pavasario oras, vis dažniau lepinantis saule, gena daržininkus į daržus, šiltnamius, zujama su sėklomis, vėliau – su daigais, o ateity laukia pati maloniausia kulminacija – derlius! Bet labai laukiamas derlius džiugina ne visada, o ir pats augimo procesas neretai apkarsta. Kodėl? Tam priežasčių gali būti įvairių, bet viena iš dažniausių, su kuria kovoja kone kiekvienas daržininkas, yra šliužai. O pastarieji nesnaudžia – kasmet, regis, yra įkyresni ir atsparesni prieš juos nukreiptoms priemonėms. Tad paminėsime, kodėl šliužai yra blogis darže, ir pristatysime, kokia apsauga nuo šliužų efektyvi ir ką galite rasti mūsų asortimente.

Šliužai: kodėl reikia juos naikinti?

Sraigės, moliuskai ir kiti šliužai yra vienas iš didžiausių augintojų priešų. Šie, regis, nedideli ir pakankamai lėti gyviai gali labai operatyviai pasirūpinti, kad augalai būtų sunaikinti. Jie minta viskuo, kas sultinga, šviežia, skanu, pavyzdžiui, lapais, stiebeliais, žiedais, o vėliau ir vaisiais. Tad kova su jais yra aktuali visu augalų vegetacijos laikotarpiu.

Kodėl  svarbu imtis priemonių prieš šliužus? Pirmoji priežastis yra jau paminėta – jie minta augalais ir tai gali visiškai sunaikinti ar gerokai apgadinti jūsų daigelius, ūgtelėjusius augalus, derlių. Kitas aspektas tas, jog šliužai itin vislūs ir nesiimant priemonių jie dauginsis labai sparčiais tempais, kas atitinkamai kels didesnę riziką jūsų daržui, sodui.

Kalbant apie šliužus darže galime išskirti kelis, kurie problemų pridaro daugiausia ir daržus puola dažniausiai. Tai būtų sraigės, įvairūs moliuskai ir jau kelerius metus dideliu augintojų galvos skausmu tapę invaziniai šliužai.

Priemonės nuo šliužų

Mūsų asortimente rasite skirtingų tipų priemones, skirtas kovoti su šiais daržų priešais. Galite pasirinkti jums priimtiniausių priemonių formą: granulės, milteliai, spąstai, gaudyklės.

Šliužų gaudyklės

Gana aukštu efektyvumu pasižymi specialios gaudyklės, kurių naudojimas labai paprastas, o teikiamas rezultatas tikrai džiugina. Gaudyklės skirtos sugauti šliužus bei sraiges, kurie kėsinasi šeimininkauti jūsų darže. Nesibaiminkite dėl naminių ar laukinių gyvūnų – šliužų gaudyklėse nenaudojami nuodai, tad jos kitiems gyvūnams visai nepavojingos.

Jei savo daržą puoselėjate labai skrupulingai ir daug dėmesio skiriate ne tik tvarkai jame, bet ir dizainui, šios gaudyklės irgi pateisins lūkesčius – dėl estetiško dizaino bei spalvų jos labai natūraliai įsilieja į aplinką ir vizualiai yra beveik nepastebimos.

Šliužų gaudyklės yra daugkartinės, todėl investicija bus ilgesniam laikui. Pakuotėje rasite dvi gaudykles, jas pastatykite skirtingose daržo vietose. Naudoti gaudykles labai paprasta, bet svarbu jas užpildyti šliužams itin patraukliu masalu – puikiai tiks mielės su šiltu vandeniu arba alus. Vadovaukitės gaminio instrukcijomis, norėdami teisingai jį įkurdinti darže.

Spąstai šliužams

Dar viena priemonė nuo šliužų – spąstai. Šiuo atveju taip pat bus reikalingas masalas, kuriam patariame rinktis alų. Pastarasis įpiltas į spąstus skleis kvapą, kuris labai masina sraiges bei kitus šliužus, todėl jie patys atšliauš iki spąstų ir lįs į vidų, vedini alaus kvapo. Iš spąstų išeiti jiems neįmanoma.

Gana dažnai sulaukiame klausimų, kuo šie spąstai šliužams skiriasi nuo specialių gaudyklių. Tai esminis skirtumas tas, kad gaudykles reikia dalinai įkasti į žemę, o spąstai yra visiškai mobilūs, juos galite lengvai perkelti į kitą vietą kada tik panorėsite. Jei pamatote šliužų susitelkimo vietas kažkur kitu – perneškite spąstus. Jei pasodinate augalus, kuriuos šliužai labai mėgsta, pastatykite šalia ir spąstus, užbėgdami už akių niekadėjams, mat jaunus daigelius jie sunaikina labai greitai.

Šiuos spąstus galite naudoti darže, šiltnamyje, gėlyne, sode, taip pat ir terasoje, jei šliužai įsigudrina atšliaužti ir iki čia.

Pasitaiko, kad priemonės nuo šliužų yra šiek tiek kritikuojamos dėl juose naudojamų nuodų, nes padaroma žala ir tiems laukiniams gyvūnams, kurie apsinuodijusiais šliužais minta, pavyzdžiui, paukščiai, ežiai. Todėl akcentuojame, jog spąstai šliužams yra priemonė, kurioje nenaudojami jokie nuodai. Tik masalui naudojamas alus, tačiau kitiems gyvūnams, suvalgiusiems tokį į spąstus pakliuvusį šliužą, žala nebus padaryta.

Tiesa, paminėkime ir tai, jog tokie spąstai yra geras variantas ekologijos kontekste, mat jų gamybai naudojamas perdirbtas polipropilenas.

Trąša ir apsauga nuo šliužų viename

Dar vienas produktas, kurį siūlome išbandyti iš mūsų asortimento, – bio-trąša ir natūrali augalų apsauga. Tai vienas produktas, atliekantis kelias funkcijas. Jis irgi bus labai geras pasirinkimas, jei norite efektyviai kovoti su sraigėmis bei šliužais, o drauge dar ir padidinti naudą augalams juo patręšdami.

Neem Vital“ yra natūralus produktas, pagamintas iš Neem sėklų išspaudų. Labai lengvai barstomas, įdirbamas į žemę. Verta paminėti, kad šios sėklos skinamos nuo indinio nimbamedžio. Šie augalai kaip gydomoji priemonė naudojama dar nuo 1 500 m. per. Kr.

Kokį poveikį ši priemonė turi šliužams? Pastarieji nemėgsta nimbamedžio miltelių kvapo, todėl tai leis apsaugoti jūsų augalus nuo moliuskų susidomėjimo jais. Siekiant geriausio poveikio svarbu priemonę naudoti taip, kai ant pakuotės nurodo gamintojas ar pardavėjas.

Jei aktualus efektyvus šliužų naikinimas, mūsų pasiūloje pirkite priemones nuo šliužų patrauklia kaina.
Turėdami klausimų mums, susisiekite: