piktzolės trinkeleėse

Piktžolės tarp trinkelių: kokie galimi jų šalinimo būdai?

Trinkelių grindiniai vis dar yra vienas iš populiariausių pasirinkimų tiek individualių namų kiemų takams, automobilių aikštelėms, tiek viešosioms ar kitos paskirties zonoms. Ar galėtų tai stebinti, kai trinkelių dizaino pasiūla yra didžiulė, jų klojimas gana spartus, o paskui grindiniu galima džiaugtis daug metų. Tai ilgaamžė investicija. Tačiau reikia nepamiršti, kad norint mėgautis reprezentatyviai atrodančiu trinkelių grindiniu, reikės skirti šiek tiek laiko jo priežiūrai. Dažnai grindinio vientisumą ir estetiką sugadina tarpuose išdygusios piktžolės. Kad trinkelių valymas netaptų dažnu ir nemažai laiko atimančiu darbu, verta išbandyti patikrintus ir efektyvius piktžolių, samanų ir kitos nepageidaujamos augmenijos naikinimo būdus. Šįkart aptarkime tris populiariausius: mechaninį, terminį ir cheminį. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų bei trūkumų, tad įvertinę savo poreikius bei galimybes nesunkiai pasirinksite priimtiniausią.

1. Mechaninis piktžolių iš trinkelių šalinimo būdas

Žodis „mechaninis“ jau leidžia nuspėti, kad reikės labiau įdarbinti rankas. Mechaniniam trinkelių šalinimui puikiai tiks labai patogus ir patvarus trinkelių grandiklis. Piktžoles grandanti dalis yra pagaminta iš nerūdijančio plieno, todėl labai tvirta ir ilgaamžė. Įrankis turi paaštrintą 90 laipsnių kampą, kuriuo labai patogiai kabinsite nepageidaujamas žoles, samanas ir jas lengvai pašalinsite iš trinkelių siūlių. Grandiklio rankenėlė medinė (iš uosio medienos), kas įrankiui suteikia labai dailų vizualinį vaizdą. Odinis dirželis suteiks progą įrankį pakabinti garaže, įrankių kambarėlyje, sandėliuke ant kabliuko.

Su rankiniu trinkelių grandikliu nesunkiai įveiksite tiek platesnius tarpus tarp trinkelių, tiek ir siauras siūles. Jį galite naudoti ir šalinti žolėms tarp akmenų, betoninių plokščių, šaligatvio plytelių ar kitur. Įrankis lengvai susidoros su samanomis, piktžolėmis ir kitais nepageidaujamais augalais.

Trinkelių grandiklis Schnitt Zeiten

(2 customer reviews)
21.00

Ypač tvirtas, aštrus ir stabilus trinkelių grandiklis pagamintas iš nerūdijančio plieno. Paaštrintas 90 laipsnių kampas. Uosio medžio rankena su odiniu dirželiu. Idealiai tinka piktžolėms, samanoms ir kt. pašalinti iš siaurų tarpų tarp trinkelių, akmenų, atvirų betoninių plokščių arba ant namo sienų ir kitų kampelių. Ilgis: 28.5 cm. Svoris: 154g. Gamintojas: Schnitt Zeiten, Vokietija.

Šis produktas: Trinkelių grandiklis Schnitt Zeiten
21.00
21.00
Plokščiapjovė
Original price was: 21.00€.Current price is: 18.90€.

Šis trinkelių grandiklis labai patogus laikyti rankoje, lengvas, todėl net ir ilgiau naudojantis juo ranka nepavargs. Tačiau palyginti su kitais žolių šalinimo būdais, mechaniniu metodu dirbdami sugaišite daugiau laiko, tad kai reikia apdoroti didesnius plotus, neretai ieškoma ir kitų alternatyvų. Bet labai didelis mechaninio šalinimo privalumas, kad šis metodas yra draugiškiausias gamtai.

2. Terminis trinkelių valymas

Norintys kur kas lengvesnio ir patogesnio trinkelių valymo būdo, gali drąsiai rinktis piktžolių degintuvą „Green Power Turbo Gas“, kurį pelnytai galime pavadinti veiksmingiausiu nešiojamu ravėjimo įrankiu. Pavadinimas gali kiek nugąsdinti, bet nors vadinamas degintuvu, tačiau matomos liepsnos jis visiškai neskleidžia, įrankio veikimo principas – infraraudonieji spinduliai. Visiškai saugus ir naudotojui, ir aplinkai. Įrankio veikimui reikalingas dujų balionėlis – pirmąjį rasite komplektacijoje, vėliau tuo reikės pasirūpinti patiems. Su vienu balionėliu įrankis dirbs 3 valandas.

Toks degintuvas tinka visoms trinkelėms: natūralaus akmens, betoninėms, spalvotoms ir kt. Su šiuo ravėtuvu nepageidaujamas žoles galėsite šalinti ne tik iš trinkelių tarpų, bet ir nuo kitų paviršių, pavyzdžiui, nuo akmenukų, žvyro, skaldos ar kt.

Terminis piktžolių ravėtuvas Hozelock Green Power Turbo Gas

(1 customer review)
169.95

Veiksmingiausias nešiojamasis ravėjimo įrankis rinkoje. Saugus infraraudonųjų spindulių dujinis žolės ravėjimo įrankis be atviros liepsnos. Ideali priemonė tiems, kas nori išnaikinti piktžoles trinkelėse ir kitose vietose, kur jos nepageidaujamos, tausojant aplinką. Pagrindiniai privalumai: Ekologiškas, efektyvus ir ekonomiškesnis nei cheminis ravėjimas. 2 kartus greitesnis nei standartiniai ravėtuvai. Lengvas uždegimas momentiniu paspaudimu. Maitinimo šaltinis: komplekte gaunate vieną…

Pirkite kartu su nuolaida:
Trinkelių valymas
Šis produktas: Terminis piktžolių ravėtuvas Hozelock Green Power Turbo Gas
169.95
169.95
Original price was: 9.77€.Current price is: 6.84€.

Konkrečiai šis modelis išsiskiria labai lengvu uždegimu, ekologiškumu, jis demonstruoja aukštą efektyvumą ir pavydėtiną greitį. Teigiama, jog palyginti su standartiniais ravėtuvais, šis greitesnis net dvigubai.

Koks jo veikimo principas? Šis infraraudonųjų spindulių dujinis ravėjimo įrankis gaubte susidariusia liepsna įkaitina keraminę plokštę net iki 800 laipsnių. Žolėms sukeliamas terminis šokas, jų paviršinės ląstelės labai greitai sprogsta. Be fotosintezės augalas toliau negali funkcionuoti, tad džiūsta ir galiausiai jo šaknys miršta. Tiesa, kai kurios piktžolės labai gyvybingos ir galite pastebėti, jog po kurio laiko jos vėl ims pamažu želti, tad užbėgdami įvykiams už akių, joms terminį šoką pritaikykite pakartotinai maždaug po poros savaičių.

Ravėtuvą ant piktžolės užtenka palaikyti vos kelias sekundes – darbas vyks sklandžiai ir greitai. Keraminės plokštės dydis yra net 12×20 cm, todėl gana sparčiai darbuositės net ir dideliuose plotuose. Būtina paminėti ir tai, kad dirbti su šiuo ravėtuvu labai patogu – jis nesunkus, turi ratuką patogiam transportavimui, rankena idealaus ilgio, tad nenuskaus nugaros. Dar vienas privalumas ir tas, kad ravėtuvas yra belaidis.

Terminis trinkelių valymas – spartesnis nei mechaninis ir sveikesnis aplinkai nei cheminis.  Išdeginant piktžoles nenaudojama jokia chemija, kuri patektų į gruntą, o iš jo į šulinius, laistymo sistemas, paviršinius vandenis ir pan.

3. Cheminis piktžolių ir samanų valymas nuo trinkelių

Jei kovai su piktžolėmis bei samanomis trinkelių siūlėse rinksitės herbicidus, tikrai pravers geras, patogus naudoti ir ilgaamžis herbicidų purkštuvas. Specialiai chemijai purkšti skirti purkštuvai tinka ir skiestiems su vandeniu herbicidams, ir gryniems.

Labai patogus naudoti bus akumuliatorinis herbicidų purkštuvas. Jokių laidų, prietaisas nesunkus, bakelio talpa vienas litras, veikimui reikalingos dvi baterijos po 1,5 V. Baterijos veikia ilgai – net apie 40 valandų. Ilgas – apie 1 metrą siekiantis – purkštuvo vamzdis užtikrina patikimą atstumą nuo jūsų rankų, kad liktų minimali rizika nusėsti herbicidų dalelėms.

Darbas su purkštuvu labai pasiteisins, jei reikia purkšti didelius plotus ir svarbus laiko kriterijus. Tokiu atveju, palyginti su mechaniniais darbo įrankiais, sutaupysite labai daug laiko. Purkštuvą galite naudoti ne tik trinkelėms valyti, bet ir šalinti piktžolėms iš terasų tarpų, gėlynų, patvorių ar kitų vietų.

Nors chemija paprastai sėkmingai susidoroja su nepageidaujama augmenija ir tarpų valymas trinkelėse gali atrodyti gana paprastas, visgi apgalvokite, kad chemija gali pakenkti aplink esantiems augalams, gruntui, patekti į paviršinius vandenis, šulinį ar kt. Tad naudodami herbicidus ar kitas chemines priemones skrupulingai laikykitės gamintojo ir / ar pardavėjo pateiktų rekomendacijų preparato naudojimui.

Jei purkštuvą jau turite, prie jo galite prisukti specialų apsauginį gaubtą, kuris skirtas purkšti herbicidus.

Privatu: Unispray purkštuvo gaubtas

15.00

Gaubtas skirtas Carpi Unispray professional purkštuvui. Saugiam herbicidų purškimui.

SKU: 01086008
Category:

Svarbu: naudodami bet kokią chemiją, nepaisant to, ar dirbate su purkštuvu, ar be jo, visuomet mūvėkite pirštines, veido apsaugą. Po naudojimo gerai nusiplaukite rankas, taip pat kruopščiai išplaukite purkštuvą.

Herbicidus piktžolių naikinimui įsigykite, paspaudę šią nuorodą: https://sodoexpertai.lt/herbicidai/

Kodėl svarbu naikinti piktžoles?

Kai kurie žmonės pavasarį gana aktyviai imasi kovoti su trinkelių tarpuose atsiradusiomis žolėmis, samanomis, tačiau vasarai įsibėgėjus, rudeniop jau šiek tiek aptingsta ar nuleidžia rankas, kadangi atrodo, tarsi trinkelių valymas būtų nesibaigiantis, užburtas ratas. Visgi piktžoles naikinti būtina. Papasakosime, kodėl.

Svarbu neleisti piktžolėms vešėti jau vien dėl to, kad tuomet jų sparčiai daugės ir darbas tikrai bus tarsi užburtas ratas. Suaugusios piktžolės subrandina sėklas, jas išbarsto ir šitaip sėkmingai dauginasi. O blogiausia, kad pasisėja ne tik trinkelių grindinio siūlėse, bet ir aplinkui, pavyzdžiui, gėlyne palei trinkelių taką, vejoje ar kitur.

Negana to, užsisėjusios piktžolės ne tik gadina vaizdą, tačiau iš vaiskrūmių, vaismedžių, gėlių ir kitų auginamų augalų jos atima dalį vertingų maistinių medžiagų, taip pat labai reikalingos šviesos, užima ir vietą, kuri būtų naudinga mūsų augalų šaknims ir pan.

Kitas ne mažiau reikšmingas kriterijus, pagrindžiantis, kodėl kova su piktžolėmis būtina, yra tas, kad jos gali platinti virusus, kenkėjus, ligas, ko mūsų augalams tikrai nereikia. Tad išbandykite aprašytus piktžolių bei samanų naikinimo iš trinkelių būdus, atraskite tą, kuris jums bus patogiausias naudoti bei efektyviausias, ir laimėkite kovą su nepageidaujamomis žolėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *