Geltonžiedė sedula (lot. Cornus mas) – puikiai dera Lietuvoje

Pažiūrėkite, kaip gausiai Lietuvoje dera geltonžiedė sedula:

Geltonžiedės sedulos selekcija. Kuriamos naujos veislės:

Kaip bitės apdulkina geltonžiedę sedulą: 

Geltonžiedė sedula (lot. Cornus mas) – sedulinių (lot. Cornaceae) šeimos krūminis augalas arba nedidelis medis, kilęs iš pietų Europos ir pietvakarinės Azijos. Užauga iki 5-7 metrų aukščio. Gyvena nuo 50 iki 250 metu.
Žinoma, kad senovės graikai ir romėnai marinavo sedulą kaip alyvuogės.

Žiūrėkite  geltonžiedės sedulos rauginimo video receptą:Geltonžiedė sedula auginamas ir kaip vaisinis ir kaip dekoratyvinis augalas, puošnus ankstyvais žiedais, kurie išsiskleidžia dar nepasirodžius lapams.

Vaisiai stambūs, sultingi su pailgu kauliuku. Prinoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesį. Laikoma, kad sedulos vaisiai didiną apetitą. Juose yra vitaminų C, pektinų, azotinių ir dažinių medžiagų, gliukozės ir fruktozės, organinių rugščių. Valgomi švieži ir perdirbti, gerai laikosi šaldyti, galima džiovinti.

Sedulos vaisius galima naudoti gydyti skrandžio, žarnyno ligoms.
Šviežio sedulos šaknis naudojami homeopatijoje. Žievė kartais vartojama kaip stiprinantis, tonizuojantis ir stimuliuojantis vaistas.

Atspari šalčiams ir sausroms.
Geltonžiedės sedulos mediena yra labai tanki ir – priešingai daugumai medienos rūšių – skęsta vandenyje. Dėl tokio didelio tankio ji ypač vertinga gaminti įrankių rankenoms, įrenginių dalims ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *