Godži uogos – dygliuotasis ožerškis (lot. Lycium barbarum)

Nuo senovės auginamas Kinijoje, Dygliuotojo ožerškio uogos dar vadinamos godži uogomis. Kinai jo vaisius vadina „laimės uogomis“, „jaunystės eliksiru“. Daug legendų sklinda po pasaulį apie šias stebuklingas uogas ir viena iš jų byloja, kad Himalajų kalnuose gyvenantys vienuoliai sulaukia net 120–150 metų dėl to, kad kiekvieną dieną vartoja goji.

XXI a. pradžioje marketologai Šiaurės Amerikoje pradėjo agresyviai reklamuoti šias uogas, kaip maistą lieknėjimui. Pasak jų, valgydami jas kiekvieną dieną, jūs greitai numesite svorį.

Pardavėjai „prastumia“ Goji, kaip „Vaistą nuo visų lygų“, turintį savyje unikalią koncentraciją mikroelementų ir antioksidantų. Šitie rinkodaros pavadinimai ir teiginiai patraukė JAV ir Kanados medikų dėmesį, kurie labai skeptiškai pakomentavo marketologų teiginius šio augalo savybes.

Mes irgi susidomėjome šiuo stebuklingu augalu ir nusprendėme padaryti eksperimentą, kaip jis augs pas mus Lietuvoje netoli Vilniaus. Ar ištvers mūsų žiemas ir ar sunoks vaisius? Šiemet, pavasarį, pasisodinome dygliuotojo ožerškio Sweet Lifeberry® veislę ir dabar stebėsime kaip jį augs ir vystysis pas mus.

Jūsų dėmesiui, mūsų pirmas video reportažas apie dygliuotąjį ožerškį.

Kad ir kaip mes abejojame, nepaisant ankstyvų šalčių, godži uogos pas mus sunoko. Pažiūrėkite video reportažą ir pamatykite derlių:

Godžį sodinukų įsigykite čia: http://www.sodoexpertai.lt/godzi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *