Obelų vėžys

Kaip gydyti žaizdas nuo obelų vėžio?

Kaip mes galime padėti mūsų medžiams? – žiūrėkite video ir gaukite atsakymą!

Šiame video parodžiau, kaip žaizdą gydyti, tačiau pamiršau pasakyti, kad jeigu žaizdą turime ant smulkesnės šakos, tada geriau tą šaką pašalinti visiškai

O čia galite pamatyti šio darbo rezultatą:

Obelų vėžys – tai pavojinga liga, kuri gali stipriai pakenkti vaismedžiams ir netgi lemti jų žūtį. Kai kurios obelų veislės yra atsparios šiai ligai, tačiau kitos – itin jautrios. Liga plinta per žaizdas, kurios gali atsirasti genėjimo metu, po krušos ar kitų mechaninių pažeidimų. Patekusios į atviras žaizdas, obelų vėžio sporos pradeda daugintis ir pažeidžia medį.

Kaip atpažinti obelų vėžį?

Pagrindinis ligos požymis – ant kamieno ir šakų atsirandantys tamsus įdubimai. Jei medžio kamienas sveikas, jis paprastai būna lygus. Taip pat galima pastebėti rudą, negyvą žievę – tai ženklas, kad šioje vietoje jau įsiveisė vėžys. Norint įsitikinti, reikia aštriu peiliu padaryti nedidelį pjūvį, tam kad patikrinti ar šioje vietoje žievė yra gyva.

Kaip gydyti obelų vėžį?

Apdorokite pažeistas vietas
Peiliu pašalinkite visą negyvą žievę, kol pasieksite sveiką audinį. Pjaustykite tiek, kad matytųsi tik gyvas sluoksnis – tai vadinamoji brazdo zona, kuri atsakinga už naujų medienos ląstelių gamybą.

Sodo tepalo naudojimas
Apdorotą vietą būtina padengti specialiu sodo tepalu, kuris dezinfekuos žaizda ir apsaugos ją nuo naujo užkrato. Rekomenduojama naudoti natūralų sodo tepalą Baum Pflaster su spiritu kuris greitai išgaruoja, tačiau efektyviai naikina ligų sukelėjus, pagamintą iš augalinių dervų, nes jis nekenkia brazdo sluoksniui, priešingai nei pigūs tepalai su naftos produktais.

Pašalinkite pažeistas smulkesnes šakas
Smulkesnių šakų gydyti neverta – geriau tiesiog pašalinkite jas visiškai.

Nupjautą pažeistą žievę ir pašalintas šakas neišmeskite į kompostą o geriau iškarto sudeginkite, kad išvengti tolesnio užkrato.

Prevencija ir priežiūra

  1. Reguliariai apžiūrėkite savo obelis ir pašalinkite įtartinas vietas.
  2. Po genėjimo visada užtepkite žaizdas sodo tepalu.
  3. Dezinfekuokite įrankius, kad ligos neužkrėstumėte kitų medžių.
  4. Obelų vėžį gydykite nedelsiant – nesvarbu, ar tai vasara, ar žiema.

Užsisakykite tinkamas priemones!

Jei pastebėjote obelų vėžį savo sode, pasirūpinkite tinkama priežiūra. Kokybišką vokišką sodo tepalą galite įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje – pristatysime į bet kurią Lietuvos vietą!

Mūsų kraštuose labai dažnai, o ypač kai kurios obelų veislės serga paprastuoju arba Europietišku vėžiu (su­kė­lė­jas – grybas lot. Nec­tria gal­li­ge­na Bres). Obelų vėžys pa­žei­džia obe­lų, kriau­šių, lie­pų, uo­sių ka­mie­nus, ša­kas, pū­do obuo­lius.

Gydymas yra gerai, tačiau dar geriau daryti profilaktiką, kad gydyti reikėtų mažiau.

Sodo tepalą Baum Pflaster naudokite ne tik gydymui, bet ir profilaktikai, užtepant visas žaizdas padarytas genėjimo metų.

Labai gerai nuo obelų vėžio ir kitų grybinių ligų padeda kalkių pienelis.

Jautrios vėžiui veislės:

Beržininkų Ananasas, Arbat (koloninė), Noris, Gala, Red delicious, Gala, Szampion, Golden Delicious, Pinova, Idared, Piros, Rubinola, Elise, Elstar, Melrose, Topaz, Rajka, Freedom.

3 Comments

  • Marina
    21 kovo, 2023 @ 16:13

    Sodo tepalo

  • Laima
    9 balandžio, 2024 @ 12:09

    Laba diena. Ar gallima išgydyti obels juodąjį vėžį, jei didesnė dalis kamieno iki vainiko yra pažeista?

  • SodoExpertai
    9 balandžio, 2024 @ 13:32

    Ar tikrai pas jus juodasis vėžys?
    Šiuose video parodytas paprastasis europinis vėžys, kurio stambias žaizdas pilnai užgydyti tikrai nepavyks. Tačiau sustabdyti ligos plytimą galima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *