Aprašymas
Dirvožemio Bio-aktyvatoriaus sudėtyje yra natūralios ir dirvožemiui naudingos bakterijos (lot. bacilus subtillis) bei mikrodumbliai
Bacillus subtilis yra naudinga dirvožemio bakterija, priklausanti Bacillus genčiai. Ji yra plačiai žinoma dėl savo teigiamo poveikio augalams ir dirvožemiui. Bacillus subtilis atlieka svarbų vaidmenį apsaugant augalus nuo ligų, skatinant jų augimą ir gerinant dirvožemio kokybę.
Pagrindinės Bacillus subtilis savybės ir nauda:
- Patogenų slopinimas: Ši bakterija gamina natūralius antibiotikus ir fermentus, kurie slopina ligas sukeliančių mikroorganizmų augimą dirvožemyje. Ji veiksminga prieš daugelį augalams pavojingų grybų ir bakterijų.
- Šaknų apsauga ir augimo skatinimas: Ji skatina šaknų augimą ir padeda augalams įsisavinti daugiau maistinių medžiagų. Dėl to augalai būna sveikesni, stipresni ir atsparūs stresui.
- Fermentų ir augimo hormonų gamyba: Bacillus subtilis gamina įvairius fermentus bei fitohormonus, tokius kaip auksinai, kurie skatina augalų vystymąsi ir atsparumą.
- Dirvožemio struktūros gerinimas: Ši bakterija gerina dirvožemio mikrofloros balansą ir prisideda prie jo struktūros stabilumo. Dėl to dirvožemis geriau sulaiko drėgmę ir tampa tinkamesnis augalų šaknų augimui.
Bacillus subtilis yra plačiai naudojama biologinėse trąšose ir dirvožemio gerinimo produktuose, ypač ekologinėje žemdirbystėje.
MIKRODUMBLIAI yra naudingi augalams dėl savo gebėjimo gerinti dirvožemio struktūrą, praturtinti jį maistinėmis medžiagomis ir skatinti augalų augimą. Nors mikrodumbliai dažniau aptinkami vandens telkiniuose, jie taip pat gali augti dirvožemyje, kur teikia įvairią naudą augalams.
Pagrindinės mikrodumblių naudos augalams:
- Maistinių medžiagų tiekimas: Mikrodumbliai gamina įvairias maistines medžiagas, tokias kaip aminorūgštys, vitaminai ir augimo hormonai, kurie yra naudingi augalų augimui.
- Biologinis azoto fiksavimas: Mikrodumbliai fiksuoja atmosferinį azotą ir paverčia jį augalams prieinamu junginiu. Šis procesas praturtina dirvožemį azotu, kuris yra svarbus elementas augalų augimui.
- Dirvožemio struktūros gerinimas: Mikrodumbliai padeda sukurti geresnę dirvožemio struktūrą, stabilizuoja dirvožemio daleles ir padidina jo vandens sulaikymo gebą. Tai ypač naudinga sausringose vietose, kur augalams būtina drėgmė.
- Patogenų kontrolė: Mikrodumbliai gamina natūralius biocheminius junginius, kurie slopina patogeninių mikroorganizmų veiklą. Tai padeda apsaugoti augalus nuo įvairių ligų ir sumažina cheminių pesticidų poreikį.
- Fotosintezės efektyvumo gerinimas: Mikrodumbliai gamina deguonį ir pagerina anglies dioksido balansą dirvožemyje, o tai prisideda prie palankesnių sąlygų fotosintezei.
Mikrodumblių įterpimas į dirvožemį ar jų ekstraktų naudojimas yra naudingas ekologiniam ūkininkavimui ir gali padėti sumažinti cheminių trąšų bei pesticidų naudojimą.
Pagrindinės dirvožemio aktyvatoriaus funkcijos ir nauda:
- Pagerina dirvožemio mikroflorą: Dirvožemio aktyvatoriai turi naudingų mikroorganizmų – mikrodumblių, kurie pagerina dirvožemio biologinį aktyvumą. Šie mikroorganizmai gali fiksuoti azotą, skaidyti organines medžiagas ir išlaisvinti maistines medžiagas augalams.
- Skatina augalų maistinių medžiagų pasisavinimą: Gerindami mikrofloros veiklą, aktyvatoriai padeda augalams geriau įsisavinti svarbias maistines medžiagas (pvz., azotą, fosforą, kalį ir mikroelementus), kurios yra būtinos augimo ir vystymosi procesams.
- Pagerina dirvožemio struktūrą: Dirvožemio aktyvatoriai gali pagerinti dirvožemio struktūrą, padidinti jo oro pralaidumą ir vandens sulaikymo gebą. Tai ypač svarbu dirvožemiams, kurie yra sunkūs (su mažu drenažu) arba lengvi (prastai laikantys drėgmę).
- Padeda augalams atsispirti stresui: Dirvožemio aktyvatoriai gali padidinti augalų atsparumą įvairiems stresams, tokiems kaip sausra, ligos, šaltis ar maistinių medžiagų trūkumas, nes jie prisideda prie augalų šaknų sistemos stiprinimo ir apsaugos nuo patogenų.
- Skatina organinių medžiagų skaidymą: Dirvožemio aktyvatoriai gali turėti mikroorganizmus, kurie skaidys organines medžiagas, tokias kaip kompostas, augalų liekanos ir šaliniai produktai, taip praturtindami dirvožemį humusu ir kitomis maistinėmis medžiagomis.
- Apsauga nuo patogenų: Dirvožemio aktyvatoriai padeda slopinti patogenų (pvz., grybelinių ar bakterinių) augimą dirvožemyje, taip mažindami riziką augalų ligoms.
Tikriausiai jūsų dirvoje pakanka maisto medžiagų, tačiau dėl įvairių priežasčių augalai tiesiog negali jų pasisavinti. Šiuo avėjų galite tręšti papildomai kiek tik norite ir kompostu ir mineralinėmis trąšomis – bet rezultato vis tiek nebus. Jūsų augalams reikalingi gyvi pagalbininkai.
Naudojimas: Prieš naudojimą gerai suplakite. Į 1L vandens įpilkite 10 ml dirvožemio aktyvatorių ir palaistykite 1-2 m² sodo žemės. Pakartokite naudojimą maždaug kas 2 mėnesius auginimo sezono metu. Iš 350 ml paruoškite iki 35L dirvos aktyvatoriaus tirpalo, kurio pakanka iki 70 m² sodo dirvožemio. Nelaistykite kai dirva yra labai sausa. Šiuo atveju, dirvą gerai sudrėkinkite (palaistykite) ir tik po to naudokite aktyvatorių.
Laikymas: Bioaktyvatorius laikomas neužšaldant ir ne didesnėje nei 40°C temperatūroje. Netinka vartoti kaip maistą.
Ina Burneikiene (įsigijo produktą) –
Jevgenijus Lebedevas (įsigijo produktą) –
Maya Sutova (įsigijo produktą) –