Pavasarinis Sodo purškimas

Prevencinis sodo purškimas rudenį karbamido ir vario sulfato mišiniu

Ruduo – tai laikas, kai sodininkai ruošiasi savo sodų priežiūrai prieš žiemos laikotarpį. Vienas iš svarbiausių darbų – prevencinis rudeninis sodo purškimas, naudojant karbamido ir vario sulfato mišinį. Toks purškimas ne tik padeda sumažinti ligų ir kenkėjų riziką kitą sezoną, bet ir gerina bendrą augalų sveikatą. Atsakysime į pagrindinius klausimus: kodėl, kada, kaip ir kuo purkšti sodą rudenį?

Tai yra  tas pats prevencinis purškimas, kurį darome ir pavasarį. Skiriasi tik purškimo laikas: pavasarį purškiame, kai dar nesprogsta pumpurai, o rudenį galime daryti šį purškimą nuo to laiko, kai prasidėjo lapų kritimas ir jų nukrito daugiau nei 20%. 

Išsamiau apie rudeninį purškimą žiūrėkite šį video:

Užsisakykite mūsų parduotuvėje viską, ko reikia rudeniniams darbams sode:

Rudeninis purškimas – kodėl būtinas?

Rudens purškimas yra itin svarbus dėl kelių priežasčių:

  1. Kova su ligomis: Vaismedžių ligos, kaip antai rauplės (pavaizduota paveikslėlyje), dažniausiai įsikuria ant lapų, šakų ir vaisių liekanų. Karbamidas ir vario sulfatas padeda sumažinti grybelių ir bakterijų išplitimo galimybes, sunaikindami jų sporų šaltinius.
  2. Kenkėjų prevencija: Daugelis kenkėjų, kaip obuolių kandis ir amarai, žiemoja po žieve ar dirvoje. Purškimas naikina jų buveines ir taip sumažina jų skaičių pavasarį.
  3. Dirvos tręšimas: Karbamidas veikia ne tik kaip apsauginė priemonė, bet ir kaip azoto šaltinis dirvai, kuris skatina augalų vegetacijos pradžią kitą pavasarį.

Kada purkšti?

Optimalus laikas purkšti sodą yra rudens pabaigoje, kai nukrenta nuo 20% lapų. Dažniausiai purškimas atliekamas spalio arba lapkričio mėnesiais, kai temperatūra purškimo metų nėra žemiau nulio laipsnių.

Kaip purkšti?

  1. Pasiruošimas: Pirmiausia, surinkite visus vaisius, kurie gali būti infekcijos šaltiniai. Taip pat rekomenduojama pašalinti susilpnėjusias šakas.
  2. Mišinio paruošimas: Karbamido ir vario sulfato mišinį ruošiama proporcijomis – 700 gramų karbamido (šlapalo) ir 50 -150 gramų vario sulfato 10 litrų vandens. Karbamidas veikia kaip azoto šaltinis, o vario sulfatas – kaip fungicidas.
  3. Sodo purkštuvo naudojimas: Purškimą rekomenduojama atlikti naudojant sodo purkštuvą, kuris leidžia tolygiai padengti ir sudrėkinti visą medžio paviršių, ypatingą dėmesį skiriant šakų sąnkirtoms ir žievės plyšiams, kur dažniausiai įsikuria kenkėjai ir ligų patogenai.

Kuo purkšti?

Naudojamas karbamido ir vario sulfato mišinys. Karbamidas (šlapalas) veikia kaip trąša, bet ir kaip priemonė, skatinanti lapų greitesnį irimasi, todėl sumažėja grybelinių infekcijų galimybė. Vario sulfatas (CuSO₄) – fungicidas, kuris sunaikina grybelio sporas, patogeninius mikroorganizmus ir kenkėjus.

Išvada

Rudeninis purškimas karbamido ir vario sulfato mišiniu yra veiksmingas būdas apsaugoti sodą nuo ligų ir kenkėjų žiemą. Tai paprastas, bet labai efektyvus būdas užtikrinti sveiką vaismedžių vegetaciją kitais metais ir padidinti derlių.

Tai yra  tas pats prevencinis purškimas, kurį darome ir pavasarį. Skiriasi tik purškimo laikas: pavasarį purškiame, kai dar nesprogsta pumpurai, o rudenį galime daryti šį purškimą nuo to laiko, kai prasidėjo lapų kritimas ir jų nukrito daugiau nei 20%. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *