Stambiauogė spanguolė „Pilgrim“, P9 vazone

(2 pirkėjų atsiliepimai)

3.9524.95

SKU: 160130

Stambiauogė spanguolė „Pilgrim“ P9 vazone.
Viena geriausių pasaulyje stambiauogių spanguolių veislių „PILGRIM“ išvesta JAV ir įregistruota 1961 metais, sukryžminus „Profilic“ ir „McFarlin“ veisles.
Uogos labai stambios (15-23 mm ilgio, 12-19 mm skersmens, masė 1,3 – 2,3 g).
Veislė yra ties vidutinio vėlyvumo ir vėlyvųjų riba. Uogos gerai laikosi sandėliuojamos, transportabilios.
Dirva turi būti rūgšti: pH 3,5 – 4,8.
Amžius: 2 metai.
Užauginta Lietuvoje. 

Spangulėms būtina rūgšti žemė, nepamirškite pridėti į krepšelį substrato rūgštiklį SU NUOLAIDA:
Šis produktas: Stambiauogė spanguolė „Pilgrim“, P9 vazone
3.9524.95
3.9524.95
7.13

Aprašymas

Jūsų dėmėsiui – video apie stambiauogių spanguolių veislę „Pilgrim“:

4-IOS PRIEŽASTYS, KODĖL VERTA AUGINTI SPANGUOLES SAVO SODE

Kam sodinti spanguoles sode? Kas nors gali pasakyti, kad paprasčiau būtų nueiti jų į artimiausią pelkę. Tokiu atveju džiaugiuosi, kad turite tokią puikią galimybę, tuomet toliau galite neskaityti.
Tačiau, jeigu iki artimiausios pelkės taip pat toli kaip iki …, tai štai jums keletas priežasčių, kodėl verta auginti spanguoles savo sode.

1 priežastis. Nauda jūsų sveikatai.

Iš tikrųjų spanguolių gydomosios savybės žinomos jau nuo senų laikų. Jos padeda gydant peršalimo ligas, skorbutą ir dezinfekuojant žaizdas. Laikui bėgant atrandama vis daugiau gydomųjų spanguolių savybių.

Spanguolės – tai tikra vaistinė!

Štai tik trumpas vitaminų ir kitų naudingų medžiagų sąrašas, kuriomis pasižymi šios nepaprastos uogos:

1. Organinės rūgštys: citrinų, chino, benzoinės, ursolo, chlorogeno ir kt.
2. Fruktozė ir gliukozė.
3. Pektinas.
4. Vitaminai: P, B1, B2, B6, C, PP.
5. Mineralai ir kiti elementai: kalis, kalcis, cinkas, varis, stroncis, fosforas, geležis, aliuminis, boras, manganas, nikelis ir kt. – viso 25 elementų.

Mūsų organizmas puikiai įsisavina visas šias naudingas medžiagas, todėl valgyti spanguoles – labai naudinga. Daryti tai reiktų reguliariai, tačiau saikingai! Kaip ir bet kurį produktą, turintį tiek aktyviųjų medžiagų, spanguoles reikia valgyti su saiku.

Spanguolių sultys apsaugo nuo inkstų akmenų susidarymo, gydo šlapimo pūslės ligas.

Pektinai, kurių yra gausų stambiavaisėse spanguolėse, pasižymi antibakterinėms savybėmis, padeda kovoti su skrandžio ir virškinamojo trakto ligomis.

Chlorogeninė ir neochlorogeninė rūgštys stiprina kapiliarus, mažina uždegiminius procesus, skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą. Spanguolės – puikus diuretikas, kuris nešalina iš organizmo kalio, stiprinančio mūsų kraujagysles.

Šios uogos rekomenduojamos ir vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi turi daug flavonoidų ir polifenolių, mažinančius vadinamojo blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, padeda apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, lėtina aterosklerozę.

Dar viena naudinga savybė – tam tikra unikali medžiaga stabdo dantenų ligas, trukdo bakterijoms prisitvirtinti burnos ertmėje. Taip pat yra teigiama, kad spanguolėse esančios veikliosios medžiagos padeda slopinti auglių vystymąsi. Kvarcetinas, rutinas ir kiti flavanoidai veikia kaip antioksidantai, todėl šias uogas patariama valgyti ir patiriantiems stresą, nes būtent dėl jo sutrinka natūrali antioksidantų gamyba žmogaus organizme.

Dėl citrinos rūgšties poveikio spanguoles su medumi galima vartoti gydant peršalimą, anginą, reumatą.

Uogos ir sultys padeda greičiau atgauti jėgas po įvairių ligų, gerina apetitą, be to yra naudingos žmonėms, sergantiems mažakraujyste.

Dėl sudėtingo ir įvairaus biologiškai aktyvių medžiagų komplekso spanguolės gerina fizinį bei protinį aktyvumą, tonizuoja ir gaivina.

Beje, naudingos ne tik spangulių uogos, bet ir stiebai bei lapai. Pavyzdžiui, šiltos vonios, paruoštos iš spanguolių stiebų ir lapų nuoviro – puikus vaistas gydantis reumatą, mažinantis druskų sankaupas, šalinantis toksinus.

Jau vien to, ką parašiau, užtektų, kad nuspręstumėte pasodinti spanguoles savo sode. Tačiau pateiksiu dar keletą priežasčių…

2 priežastis. Spanguolės – nereiklus augalas.

Tai labai svarbus veiksnys. Daugiausiai jėgų atimantis darbas, auginant spanguoles – ravėjimas. Tačiau tinkamai pasodinus šias uogas, vėliau galėsite apie tai pamiršti. Mūsų kraštuose spanguolėms beveik negresia ligos ar kenkėjai, todėl tai leidžia auginti jas ekologiškomis sąlygomis, t. y. nepurškiant jokiomis cheminėmis medžiagomis.

3 priežastis. Spanguolės – labai derlingas augalas!

Jums nereikės sodinti spanguolių plantacijų, kad galėtumėte aprūpinti save ar savo draugus iki kito derliaus – užsodinkite 3–4 kvadratinius metrus ir gausite daugiau nei kibirą šių nuostabių uogų!

4 priežastis. Spanguolės užims nedaug vietos jūsų sode.

Pasodinti 2-4 kvadratinių metrų lysvę galite bet kurioje jūsų sodo vietoje. Kartu su spanguolėmis galite pasodinti ir kitus įdomius ir mūsų kraštuose vis dar retus augalus – aukštąsias šilauoges ar sodines bruknes – nes visoms šitoms kultūroms taip pat reikalingas rūgštus dirvožemis. Tokiu būdu galėsite sutaupyti dar daugiau vietos.
Tikiuosi, man pavyko jus sudominti, ir būtinai pasodinsite šį nuostabų augalą savo sode.

P.S. Tačiau turiu perspėti, kad spanguolės netinka sergantiesiems skrandžio, dvylikapirštės žarnos opalige, taip pat kepenų ligomis.

2 atsiliepimai apie Stambiauogė spanguolė „Pilgrim“, P9 vazone

5,0
Based on 2 reviews
5 žvaigždutės
100
100%
4 žvaigždutės
0%
3 žvaigždutės
0%
2 žvaigždutės
0%
1 žvaigždutė
0%
  1. Marina Gerasimovic (įsigijo produktą)

    Puiku

  2. Rūta B. (įsigijo produktą)

Parašyti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *